40 uczestników kursów finansowych Crown, odebrało certyfikaty ukończenia tego wyjątkowego szkolenia.

Przez 10 tygodni uczestniczyli oni regularnie w organizowanych przez stowarzyszenie Christophoros spotkaniach, podczas których poznawali jak zaprosić Jezusa do swoich wszystkich codziennych spraw, takich jak praca czy pieniądze.

– Czytamy w Piśmie Świętym, że Pan Bóg obiecuje nam życie w obfitości – mówił do zgromadzonych w kościele św. Arnolda Krzysztof Ciuła, prezes stowarzyszenia. – A jeżeli nie potrafisz żyć stale w radości to pytasz sam siebie – czy ja jestem niewierzący czy Pan Bóg mnie oszukał? – zwracał uwagę podczas konferencji pt. „Telenty, praca i finanse w Biblii”.

– A wystarczy, że tak jak uczestnicy kursu zaprosisz Pana Jezusa do wszystkich obszarów swojego życia,  w tym także do pracy i finansów – wyjaśniał. – Jeśli z taką myślą rozpoczniesz każdy dzień to Pan Bóg poprowadzi cię swoją drogą, a to jest droga obfitości i świętości – podkreślał K. Ciuła.

Uczestnicy spotkania wysłuchali również prelekcji poświęconej kwestii wychodzenia z długów. – Dziś naszym największym problemem jest „mydełko” – mówił Andrzej Michalczyk, wiceprezes Christophorosa. – To nim mydlimy sobie oczy, że „karta kredytowa to nie dług”, „pożyczka to nie dług”, „leasing to też nie dług” – zwracał uwagę.

Jak wyjaśniał problem zadłużania można zamknąć w jednej kwestii. – Kupujemy rzeczy, których nie potrzebujemy za pieniądze, których nie mamy, by przypodobać się ludziom, których nie lubimy – wyjaśniał.

Przypominał, że także w trakcie kursów finansowych Crowna, można odnaleźć recepty na wychodzenie długów. – Nie zawsze będą to recepty łatwe, ale zapamiętaj, by nigdy nie poddawać się w kwestii wychodzenia z długów.

Z tymi kwestiami łączy się również materia doradztwa biznesowego. – Ja przez długi czas myślałem, że w kwestiach finansowych nie muszę się nikogo radzić. Myślałem, że wszystko sam wiem najlepiej. Ale niestety okazało się, że jest to błędne myślenie – wskazywał Paweł Hermanowicz, wiceprezes stowarzyszenia. – Nie powielaj tego błędu – zachęcał. – Zasięgaj rady finansowej u ludzi Bożych. A uczciwą pracą pomnażaj swój majątek. Nigdy nie idź na skróty – przypominał.

Uczestnicy kursów odebrali swoje certyfikaty podczas wspólnej agapy.

 

Zapraszamy do kontaktu

Stowarzyszenie Christophoros
ul. Bożego Ciała 10
82-300 Elbląg
tel. 533 821 287 Jolanta Bannach (wiceprezes)
e-mail: kontakt@christophoros.org.pl

nr konta: 23 1140 2004 0000 3702 7803 4780

7 + 13 =