W tym roku w organizację tego jednego z największych wydarzeń ewangelizacyjnych w Polsce zaangażował się również Christophoros.

Przystanek Jezus to jedna z najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw ewangelizacyjnych w Polsce. Powstała ona w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w roku 1999, jako odpowiedź na  potrzebę duszpasterskiej opieki nad młodzieżą zgromadzoną na Przystanku Woodstock, który jest jednym z największych festiwali muzyki rockowej w Europie gromadzący kilkaset tysięcy młodych.

W tym roku w pomoc organizatorom wydarzenia czyli Wspólnocie św. Tymoteusza z Gubina zaangażowało się nasze stowarzyszenie. – Cieszymy się, że jako Christophoros możemy włączyć się w pomoc dla tej jakże istotnej i pięknej inicjatywy – mówi Krzysztof Ciuła, prezes stowarzyszenia Niosący Chrystusa – Christophoros.

Organizacja zakrojonego na tak szeroką skalę wydarzenia to przedsięwzięcie wymagające skoordynowania wielu różnych kwestii i różnorodnych zadań. – Jako, że jednym z naszych charyzmatów jako wspólnoty jest troska o kwestie finansowe, postanowiliśmy udzielić wsparcia Przystankowi Jezus właśnie w tej materii – mówi K. Ciuła. W czasie tegorocznej edycji Przystanku, Christophoros będzie troszczył się o zabezpieczenie finansowania tej imprezy, fundrising i pozyskanie patronatów medialnych.

– Tak naprawdę jest to dla nas zaszczyt móc współpracować przy jednej z dwóch tego typu inicjatyw, jaką obok Lednicy jest Przystanek Jezus, a o których jest informowany na bieżąco Ojciec Święty – podkreśla prezes Christophorsa.

Przystanek Jezus potrzebuje wsparcia wszystkich osób dobrej woli. Jeśli pragniesz, aby ta inicjatywa dalej mogła docierać do jak największej liczby młodych ludzi, skontaktuj się z nami.

Zapraszamy do kontaktu

Stowarzyszenie Christophoros
ul. Bożego Ciała 10
82-300 Elbląg
tel. 533 821 287 Jolanta Bannach (wiceprezes)
e-mail: kontakt@christophoros.org.pl

nr konta: 23 1140 2004 0000 3702 7803 4780

13 + 2 =