Jeśli dzięki pracy naszego stowarzyszenia, w tym roku uda się przyprowadzić do Pana choćby jedną osobę, to będziemy wiedzieli, że warto dalej to robić.

Spotkanie opłatkowe u progu Nowego Roku to świetna okazja do podsumowań oraz zaplanowania działań na nadchodzące 12 miesięcy. Na wspólnym dzieleniu się opłatkiem przedstawiciele Stowarzyszenia Christophoros spotkali się 8 stycznia z absolwentami Kursów Finansowych Crown.

Na początek podsumowano jedną z ostatnich inicjatyw, której podjęło się nasze stowarzyszenie. – Była to nagła i nieoczekiwana sprawa, w którą jako chrześcijanie musieliśmy się zaangażować – mówi Krzysztof Ciuła, prezes Christophorosa. Chodzi o pomoc 42 pracownikom z Ukrainy, pracującym i mieszkającym na terenie Elbląga. Stracili oni cały swój dobytek w pożarze. Współpracując w niesieniu pomocy z Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu udało nam się uzbierać 14 800 złotych, a także niezliczoną ilość darów materialnych i ubrań.

– Na pewno cały ten miniony rok możemy zapisać w rubryce „sukcesy” – zauważał z kolei Piotr Górski, wiceprezes Christophorosa. – Oczywiście od początku zakładaliśmy, że pojawią się schody, i że są one elementem każdego Bożego dzieła. Ale na szczęście udało się je pokonać i mamy nadzieję, że w tym gronie będziemy dalej angażować się w nasze działania.

Jak podkreślał Piotr Górski, wszyscy członkowie stowarzyszenia są tylko „prostymi, ułomnymi narzędziami. – Ale Pan Jezus do swoich wielkich dzieł zazwyczaj wybierał ułomne narzędzia. Robił to w ten sposób, aby pokazać jak wielka jest Jego potęga. Ja wierzę, że także i my uczestniczymy w wielkim Bożym dziele – podsumowywał.

Dalsza część spotkania była przeznaczona na rozmowy dotyczące planów stowarzyszenia na 2019 rok. – Musimy sobie zadać jeszcze raz pytanie – po co my chcemy to robić? – pytał K. Ciuła. – Odpowiedź jest dość prosta. My już poznaliśmy Boga, wiemy jak bardzo kocha każdego człowieka. Wiemy tez jak bardzo jest szczęśliwy kiedy przyprowadzamy do Niego nowe owieczki. Dlatego po prostu musimy dalej działać. I choćby w tym roku udało nam się przyprowadzić do Pana jedną osobę, to warto dalej to robić.

Zapraszamy do kontaktu

Stowarzyszenie Christophoros
ul. Bożego Ciała 10
82-300 Elbląg
tel. 533 821 287 Jolanta Bannach (wiceprezes)
e-mail: kontakt@christophoros.org.pl

nr konta: 23 1140 2004 0000 3702 7803 4780

13 + 10 =