Organizacja takich zawodów to było dla nas duże wyzwanie, ale także wspaniała lekcja na przyszłość – przyznają Christophorosi.

30 zawodników polskiej i światowej czołówki, w tym wicemistrz świata i najlepsi juniorzy w kraju, przyjechali do Jeleniej Doliny pod Elblągiem, aby wziąć udział w zawodach Super Enduro. Rozegrano tam bowiem czwartą rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Super Enduro. Współorganizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Chritophoros.

– Organizacja takiego przedsięwzięcia to było dla nas duże wyzwanie, ale także doskonała lekcja – mówi Andrzej Michalczyk, wiceprezes stowarzyszenia. – Cieszymy się z wszystkich rzeczy, które udało się przeprowadzić sprawnie i jednocześnie widzimy elementy, które można było poprawić. To na pewno jest dla nas cenne na przyszłość – dodaje, i jednocześnie podkreśla, że był to debiut Christophorosa w przygotowaniu tego typu przedsięwzięcia.

Tor w Jeleniej Dolinie w czasie każdego z dwóch dni weekendowych odwiedziło po ok. 500 osób. – Cieszę się, że kibice przyszli zobaczyć rywalizację tak wybitnych rajderów – mówi Mieszko Gotkowski. – Mam nadzieję, że dobrze się bawili oglądając te zmagania – podkreśla.

Ryk silników, zapach spalin, błoto i walka łokieć w łokieć to rozrywka, którą lubią wszyscy mężczyźni. Jednakże zarówno wśród kibiców jak i startujących na torze obecne były kobiety. Na torze w Jeleniej Dolinie zmagały się ze sobą trzy zawodniczki. – Trenuję już trzy lata. Pasją do tego sportu zaraził mnie mój tata, który jeździł w motocrossie. Tak samo mój brat, który był drugim wicemistrzem Polski w super enduro w klasie open. Skończył jeździć i teraz mi pomaga, trenuje. Można powiedzieć, że to taki nasz rodzinny sport – przyznaje Aurelia Andrzejak z Łodzi.

Runda w Jeleniej Dolinie była nie tylko pierwszymi tego typu zawodami w okolicach Elbląga, ale również pierwszą imprezą motorową z aspektem ewangelizacyjnym. Po pierwszym dniu zawodów sportowcy i organizatorzy wzięli udział we wspólnej Mszy Świętej.

Zapraszamy do kontaktu

Stowarzyszenie Christophoros
ul. Bożego Ciała 10
82-300 Elbląg
tel. 533 821 287 Jolanta Bannach (wiceprezes)
e-mail: kontakt@christophoros.org.pl

nr konta: 23 1140 2004 0000 3702 7803 4780

11 + 14 =