Gromadzimy coraz więcej pieniędzy, a jesteśmy coraz bardziej nieszczęśliwi – dlaczego?

– Kościół potrzebuje ludzi, którzy są efektywni i etyczni – mówił do elbląskich przedsiębiorców ks. Sławomir Małkowski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Słowa te skierował do biznesmenów, którzy wzięli udział w konferencji pt. „Efektywność ekonomiczna – obowiązek przedsiębiorcy”.

Jak wskazywał ks. Małkowski według Pisma Świętego bogacenie się nie jest niczym złym, a wręcz jest wskazane. – Kreowanie zysku przez przedsiębiorców jest po prostu dążeniem do szczęścia, o które o zawsze zabiega człowiek – mówił.

Zwracał jednocześnie uwagę, że odeszliśmy od klasycznej definicji szczęścia. – Ograniczyliśmy ją niestety tylko chęcią posiadania, zastąpiliśmy hedonizmem. Gromadzimy coraz więcej pieniędzy, a jesteśmy coraz bardziej nieszczęśliwi – podkreślał kapłan, przywołując wyniki badań z USA.

– A dzieje się tak dlatego, że w tych wszystkich działaniach nie stawiamy Pana Boga na pierwszym miejscu – zaznaczał Krzysztof Ciuła, prezes Stowarzyszenia Christophoros, organizatora konferencji.

Jednocześnie zwracał uwagę, że prawdopodobnie dla każdego z obecnych Bóg jest ważny. – Tylko, że dla większości ludzi równie ważna jest praca, rodzina, zdrowie, dzieci. Bóg jest odłożony na półce „sprawy ważne”. Niestety ale to jest herezja i złamanie pierwszego przykazania: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną” – ostrzegał.

– Zapewniam, że jeśli postawimy Boga, na należnym Mu miejscu będziemy umieli dobrze odczytać czym jest prawdziwy zysk i prawdziwe szczęście – dodawał.

Zapraszamy do kontaktu

Stowarzyszenie Christophoros
ul. Bożego Ciała 10
82-300 Elbląg
tel. 533 821 287 Jolanta Bannach (wiceprezes)
e-mail: kontakt@christophoros.org.pl

nr konta: 23 1140 2004 0000 3702 7803 4780

1 + 4 =