Już 11 i 12 sierpnia w Elblągu odbędzie się największa impreza motorowa w historii miasta. Będą to również pierwsze w dziejach zawody motocrossowe połączone z ewangelizacją. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest stowarzyszenie Chrisophoros.

– Jest to dla nas wielkie wyzwanie zarówno pod względem logistycznym jak i organizacyjnym – mówi Andrzej Michalczyk wice-prezes stowarzyszenia. – Chyba największe jak do tej pory, w niedługiej historii naszej wspólnoty. Ale wiemy, że z Bożą pomocą mu podołamy.

Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Super Enduro, odbędzie się w drugi weekend sierpnia w podelbląskich Ogrodnikach. Miejscowość usytuowana jest w malowniczych zakątkach Wysoczyzny Elbląskiej przy szosie łączącej Milejewo z Jelenią Doliną.

– Na początku towarzyszył nam lęk, lecz po pokonaniu wielu barier i kłód, które trafiały nam pod nogi 24 marca dostaliśmy zgodę z Polskiego Związku Motorowego, że te zawody odbędą się właśnie u nas – wyjaśnia Mieszko Gotkowski, wielokrotny zdobywca Pucharów Polski i Mistrz Polski w zawodach motocrossowych, także członek Christophorosa.

W zawodach będą mogły wziąć udział wszystkie kategorie motocyklistów od klasy „Amator” poprzez „Junior” aż do „Masters”. W osobnej kategorii będą ścigały się panie.

Wszyscy, którzy przybędą na tor będą mogli nie tylko podziwiać umiejętności najlepszych w kraju zawodników, posłuchać huku profesjonalnych maszyn, ale również skorzystać z licznych dodatkowych atrakcji.

To co jednak będzie wyróżniać elbląskie zawody od innych rund tego typu to fakt, że w ramach tej imprezy odbędzie się również ewangelizacja. – Jeśli chodzi o tę część to planów mamy naprawdę mnóstwo – mówi M. Gotkowski. – Planujemy nie tylko Mszę Świętą polową, ale również koncert uwielbienia i występ gwiazdy – dodaje.

Z trudnościami ogrodnickiej trasy zmierzy się około 100 zawodników. Procedury zawodów wyglądają niemal identycznie tak jak znamy to z transmisji telewizyjnych innych zmagań w motorsporcie, jak choćby w Formule 1. Zawodnicy przechodzą przed startem konieczną odprawę, gdzie przypominane są najważniejsze zasady panujące na torze. O ustawieniach na polach startowych decydują kwalifikacje, i zawodnik w nich najszybszy dostaje najbardziej dogodne pole.

Zapraszamy do kontaktu

Stowarzyszenie Christophoros
ul. Bożego Ciała 10
82-300 Elbląg
tel. 660 410 152 Andrzej Michalczyk (wiceprezes)
e-mail: kontakt@christophoros.org.pl

2 + 5 =