Przez swoje kłopoty finansowe przedzierałam się sama. To był błąd.

O kursie Edukacji Finansowej Crown dowiedziałam się od księdza prowadzącego wspólnotę, do której należę. Zgłosiłam się na spotkanie informacyjne.

Z dużym zaciekawieniem słuchałam przedstawionych tam treści i świadectw. Bardzo szybko zorientowałam się, że temat dotyczy mnie. Miałam bowiem finansowe kłopoty, lecz myślałam, że to wyłącznie moja sprawa i moje problemy. Przedzierałam się przez to sama.

Na kursie rozważając Słowo Boże zrozumiałam wiele rzeczy dotyczących finansów: zarabiania, oszczędzania, wychodzenia z długów czy inwestowania. Najbardziej dotknęło mnie uświadomienie sobie, że to boży majątek, a ja jestem powołana tylko do zarządzania nim. Wtedy zrozumiałam jak bardzo byłam niegospodarna i rozrzutna, nieuważna i nieuczciwa.

Bóg w swoim słowie objaśnił mi też czym są dobra materialne, te na ziemi i dobra duchowe czyli wieczne, oraz pokazał sposoby ich gromadzenia.

Gdy w sakramencie pokuty w okresie Wielkanocy wyznałam swoją grzeszność w sprawach finansowych, kapłan powiedział, że to bardzo ważne, iż sobie to uświadomiłam. Polecił mi, żebym traktowała to wyznanie i zmianę postępowania jako dar od Boga.

W sferze ziemskich finansów wiedziałam i doświadczyłam co to prezent, nagroda, upominek, podarunek… ale dar? Łaska nawrócenia do DAR od Boga.

Mariola

Zapraszamy do kontaktu

Stowarzyszenie Christophoros
ul. Bożego Ciała 10
82-300 Elbląg
tel. 533 821 287 Jolanta Bannach (wiceprezes)
e-mail: kontakt@christophoros.org.pl

nr konta: 23 1140 2004 0000 3702 7803 4780

8 + 4 =