Otwieramy zupełnie nowe pole naszej działalności. Tym razem z naszym przesłaniem trafiamy do osadzonych.

Christohoprosi trafili za kratki! Nie. Nie popełniliśmy żadnego wykroczenia. Nic z tych rzeczy. W tym tygodniu członkowie naszego stowarzyszenia rozpoczęli prowadzenie kursów finansowych dla więźniów.

Szesnastu osadzonych Aresztu Śledczego w Elblągu zgłosiło chęć udziału w prowadzonych przez nas szkoleniach. – Mogliśmy rozpocząć tę niezwykłą działalność dzięki rekomendacji kapelana więziennego ks. Piotra Bryka – opowiada Andrzej Michalczyk, wiceprezes stowarzyszenia. – Jest to dla nas nowe doświadczenie, ale jak wierzymy, także ogromna szansa.

Niemal wszyscy osadzeni elbląskiego aresztu byli chętni, aby uczestniczyć w naszym programie. – Nie będziemy niestety mogli pracować ze wszystkimi. A tym, do których uda nam się dotrzeć będziemy chcieli nie tylko przekazać wiedzę na temat zarządzania finansami, ale przede wszystkim to, że Pan Jezus ich kocha, i nigdy nie zrezygnował z ich zbawienia. Nasz kurs da im więc nie tylko praktyczne rady, ale także mamy nadzieję, przybliży Ewangelię – dodaje Krzysztof Ciuła, prezes Christoporosa.

Zapraszamy do kontaktu

Stowarzyszenie Christophoros
ul. Bożego Ciała 10
82-300 Elbląg
tel. 533 821 287 Jolanta Bannach (wiceprezes)
e-mail: kontakt@christophoros.org.pl

nr konta: 23 1140 2004 0000 3702 7803 4780

14 + 13 =