Chritophoros to wspaniali ludzie, oddani Bogu, chcący poświęcić się innym. Tutaj odnalazłem też nadzieję, że jest ktoś kto czuwa nad wszystkimi moimi problemami, także tymi finansowymi.

W swojej pracy zawodowej bardzo dużo wyjeżdżałem. Cały tydzień byłem poza domem i wracałem jedynie na weekend. To było uciążliwe i sprawiło, że pojawiało się coraz więcej trudności w kontaktach z pracodawcą. W końcu coś we mnie pękło i postanowiłem, że dłużej nie chcę tego robić.

Usłyszałem o kursach finansowych i pomyślałem, że bardzo chciałbym w czymś takim uczestniczyć. Ale w związku z ciągłymi wyjazdami po prostu nie mogłem tego robić. Ale jeżdżąc tak wiele do pracy zacząłem słuchać Radia Maryja, modlić się i chciałem Boga zaprosić do siebie, do serca, do pracy, do domu, aby mnie po prostu wspomógł. Później, kiedy trafiłem na kurs Alpha i obserwowałem ludzi w nim uczestniczących, zobaczyłem jak są oddani Bogu doszedłem do wniosku, że ja chyba w ogóle nie jestem chrześcijaninem. Pomyślałem, że jestem kimś obcym dla Pana Boga.

Dopiero kiedy skończyłem kurs Alpha, mogłem wreszcie zacząć uczestniczyć w kursie Crown. Wtedy się wiele zmieniło. Poczułem naprawdę mocną chęć bycia z Bogiem.

W tamtym czasie uczestnicząc w spotkaniach słyszałem często świadectwa, że ludzie mieli duży problem oddać wszystko co mają Panu Bogu. Ja nie miałem z tym żadnego kłopotu. Po prostu wierzyłem (i wierzę), że wszystko to co mam pochodzi od Boga.

A to co w tej chwili Pan Bóg czyni w moim życiu, to wszystko się z tym wiąże. Tu nie ma żadnych zbiegów okoliczności.

Chritophoros to wspaniali ludzie, oddani Bogu, chcący poświęcić się innym. Zaangażowanie w to stowarzyszenie bardzo mnie wciągnęło. Dzięki niemu uczęszczam na adorację, odmówiłem Nowennę Pompejańską. Tutaj odnalazłem też nadzieję, że jest ktoś. kto czuwa nad wszystkimi moimi problemami, także tymi finansowymi.

Oczywiście to nie jest tak, że ja mówię: „Panie Boże weź teraz zrób za mnie wszystko.” Poprzez swoje działania, rozmowy, spotykanych ludzi, szukam i znajduję nowe szanse i nowe nadzieje. Tutaj chcę oddać siebie Bogu, poświęcając się też innym. Chcę uczestniczyć w budowie tej wspólnej winnicy, w której każdy daje coś z siebie, ale też wiem, że będę mógł tutaj czerpać dla siebie. Bo wiem, że oddając Bogu cokolwiek, otrzyma się dużo więcej.

Robert

Zapraszamy do kontaktu

Stowarzyszenie Christophoros
ul. Bożego Ciała 10
82-300 Elbląg
tel. 533 821 287 Jolanta Bannach (wiceprezes)
e-mail: kontakt@christophoros.org.pl

nr konta: 23 1140 2004 0000 3702 7803 4780

8 + 8 =