Zarówno zaniechania, jak i nadmiar działań może naszą firmę kosztować duże pieniądze.

Komentuje Paweł Hermanowicz, stowarzyszenie Christophoros

„To, co wiem pozwala mi robić pieniądze. To czego nie wiem, jest powodem utraty pieniędzy. Za każdym razem, gdy zachowywałem się arogancko, traciłem pieniądze. Arogancja oznacza przekonanie, że to, czego nie wiem, nie jest ważne”
„Gdy wiesz, że jesteś ignorantem w jakiejś dziedzinie, zacznij się edukować, znajdując eksperta zajmującego się tematyką lub znajdując książkę na ten temat” – te dwa cytaty to słowa Roberta Kiyosakiego z książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, pokazują jak ważna jest inteligencja finansowa i inwestycja w rozwój osobisty.

Jak wielu z nas jest ignorantami w zakresie zarządzania sobą w czasie? W jak wielkim stopniu nie wykorzystujemy naszego potencjału i zasobów naszych firm? Jak często godzimy się na przeciętność i średnie wyniki sprzedażowe?
Brakuje nam wiedzy, umiejętności, nie wzorujemy się na liderach w naszych branżach.

Grant Cardone wskazuje 4 rodzaje aktywności biznesowej: 1. Brak działania 2. Działanie i wycofywanie się 3. Umiarkowane działanie 4. Zmasowane działanie do przodu, choćby nie wiem co.

Z tych czterech, to trzecia aktywność czyli średnie działanie i przeciętne wyniki uważa za najbardziej niebezpieczne dla przedsiębiorcy.

Dlaczego?

To one usypiają czujność i dają złudzenie, że kontrolujemy sytuację. Firma jakoś działa, są zamówienia. Godzenie się na taki stan, powoduje, że nie inwestujemy kiedy trzeba i czekamy biernie na rozwój wydarzeń. To samo dotyczy inwestycji w edukację swoją i naszych pracowników.

Brak wiedzy o tym jak efektywnie zrządzać może nas dużo kosztować.

Już dawno temu opisano, że brak wiedzy, chociażby o zasadach komunikacji i kształtowaniu relacji z innymi ludźmi skłania do praktykowania siłowych rozwiązań np konfliktów. Gdy nie potrafimy zrozumieć motywów działania mamy tendencję do forsowania naszych racji.

Jeśli jesteś właścicielem biznesu i prowadzisz dialog z pracownikami, to musisz sobie zadać to bardzo ważne pytanie czy potrafisz przekonać ich do tego co uważasz za słuszne, czy masz tendencje do wprowadzania zamętu wskutek braku zdecydowania lub despotyzmu?

Zapraszamy do kontaktu

Stowarzyszenie Christophoros
ul. Bożego Ciała 10
82-300 Elbląg
tel. 533 821 287 Jolanta Bannach (wiceprezes)
e-mail: kontakt@christophoros.org.pl

nr konta: 23 1140 2004 0000 3702 7803 4780

9 + 1 =